Párová terapie

Páry v terapii řeší nejrůznější neshody, rozdílná přání, nenaplněné potřeby, nespokojenost, pocity odcizení, sexuální nesoulad i jiné problémy. Párová terapie může pomoci partnerům, ať už je forma jejich vztahu jakákoliv, může být užitečná pro lidi, kteří jsou si blízcí, přesto si nerozumějí (typicky rodiče se svými dospělými dětmi). Jsem queer friendly a respektuji individuální vztahové i sexuální preference. Cílem párové terapie je poskytnout všem zúčastněným bezpečný prostor ke sdílení.

Služba není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Co vás může zajímat

 1. Jak funguje párová terapie?
  Hovoříme o tématech, která partnery trápí. Nikoho nesoudím, v terapii reaguji na individuální potřeby klientů. Snažím se zajistit, aby všichni zúčastnění měli prostor otevřeně projevit, jak se cítí nebo co by si přáli. Společně hledáme porozumění situaci, která je přivedla. Existují různé přístupy k párové terapii, já pracuji vždy se všemi zúčastněnými najednou. Striktně zachovávám diskrétnost a mlčenlivost.
 2. Jak dlouho bude terapie trvat a jak často budeme muset docházet?
  To záleží čistě na vás, každý má jiná očekávání, jiné cíle a jiné možnosti. Zpravidla se zpočátku scházíme v týdenních až čtrnáctidenních intervalech, frekvence setkávání se může na základě vývoje situace měnit. Čím častěji konzultace probíhají, tím intenzivnější je terapeutický proces.
 3. Je potřeba, aby oba (všichni) zúčastnění s terapií souhlasili?
  K terapii nelze nikoho nutit. Pokud někdo není ke spolupráci motivován, terapie nemůže fungovat. Pokud partner/ka se svou účastí na konzultaci nesouhlasí, není problém párová témata řešit formou individuální terapie. Pokud však s někým začnu pracovat individuálně, zpravidla není možné párovou terapií v budoucnu navázat.
 4. Můžeme párovou terapii absolvovat online?
  Ano, to není problém. Dokonce ani když se každý z partnerů nachází v jiném místě. Není však vhodné, aby v průběhu terapie byly přítomné děti.K online konzultacím využívám bezpečné rozhraní, které je snadné na ovládání, z terapie nejsou pořizovány žádné záznamy. Pokud máte počítač standardně zabezpečen, únik dat fakticky nehrozí. Situace, kdy zabrání realizaci konzultace nečekané technické potíže, nalezneme buď náhradní řešení, jak se spojit, nebo domluvíme jiný termín setkání.Online schůzky a osobní setkání je možné také kombinovat.
 5. Kdy je čas přijít?
  Čím dříve problém začnete řešit, tím snazší to bude. Vnímat terapii jako selhání je nesmysl. Postavit se k problémům čelem je konstruktivnější řešení, než pasivně čekat, jak se situace sama vyvrbí.
 6. Jak poznám, že terapie funguje?
  Kritériem je váš vnitřní pocit. Cítíte se klidnější? Lépe pochopení? Konečně máte prostor se vyjádřit? Uvědomujete si nové souvislosti? Máte pocit, že se někam posouváte? Že jste na sebe s partnerem lépe napojení nebo že se vaše situace nějak vyjasňuje? To všechno mohou být znaky efektivní párové terapie.
 7. Nemáme v době terapie hlídání pro dítě. Můžeme přijít s ním?
  Bohužel. Chápu, že je to komplikace. Děti ale není možné zatěžovat stresem, který vnímají i ti nejmenší, když jejich rodiče řeší své starosti. Ani online formát konzultace tento problém neřeší. Mnohé děti v době terapie ocení návštěvu dětského koutku s dohledem (např. v OC Forum).
 8. Kolik to stojí?
  Konzultace nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Platit lze hotově nebo na účet, hradí se každá konzultace zvlášť.
 9. Párová konzultace (70 min.) 2000 Kč - pravidelné konzultace
  Párová konzultace (70 min.) 2500 Kč - nepravidelné termíny
 10. Co byste ještě měli vědět?
  Pravidelné konzultace nevyžadují složité plánování a díky tomu, že ušetřím čas spojený s hledáním vhodného termínu, je mohu poskytovat za nižší sazbu. Komunikuji s oběma partnery stejným způsobem, individuální setkání bez účasti všech zúčastněných nejsou v rámci párové terapie možná. Týká se to i mailových nebo telefonických kontaktů. V případě zrušení domluvené konzultace méně než týden předem účtuji storno poplatek ve výši 100% bez ohledu na důvod absence. Nabízím možnost online schůzky nebo změny termínu.

Chcete se objednat?

Neváhejte! Termíny konzultací si můžete rezervovat online.